Tworzenie startupu i ocena rynku

Cel szkolenia: Na szkoleniu dowiesz się w jaki sposób sprawdzić czy Twój pomysł na biznes ma szansę powodzenia zanim jeszcze zabierzesz się do pracy. Poznasz metody na analizowanie pomysłów biznesowych, nauczysz się oceniać czy pora na rozpoczęcie danego przedsięwzięcia (czy jest za wcześnie lub za późno) jest dobra w Twoim przypadku, a także kim są Twoi klienci i jaka jest wartość rynku, na którym chcesz działać. Następnie dowiesz się jak stworzyć model biznesowy oraz jak wycenić swój produkt lub usługę. Poznasz też barierę wejścia i zrozumiesz, jak obliczać koszt pozyskania klienta. 

Otrzymasz wiedzę i umiejętności z zakresu tworzenia startupów od praktyka. Po szkoleniu możesz liczyć na to, że:

• Będziesz wiedział jak oceniać pomysły biznesowe
• Nauczysz się oceniać „porę na biznes” i zrozumiesz dlaczego jest to bardzo ważne dla powodzenia przedsięwzięć biznesowych
• Będziesz potrafił przeanalizować wartość rynku i klientów
• Nauczysz się tworzyć modele biznesowe
• Zrozumiesz zasadę wyceniania produktów/usług i w pełni zrozumiesz koszt pozyskiwania klientów

Ta wiedza sprawi, że będziesz w stanie rozpocząć przygodę z biznesem i zacząć testować własne hipotezy biznesowe na prawdziwych klientach. 

Szkolenie jest ukierunkowane na zdobywanie praktycznych umiejętności i wiedzy w zakresie zarządzania startupem, które można od razu wykorzystać w świecie biznesu.

Przebieg szkolenia

1. Ocena pomysłu biznesowego i timing

 

Nie warto zajmować się czymś, co z góry skazane jest na porażkę. Dowiedz się dlaczego niektórzy przedsiębiorcy robią wszystko poprawnie, a i tak nie osiągają sukcesu. Zrozum czym jest timing i w jaki sposób ocenić, czy pora na Twój biznes jest dobra, czy nie. A jeśli nie jest? Wówczas dowiesz się, jak analizować trendy i rozwój wybranych segmentów rynkowych, aby stworzyć biznes, który będzie na siebie zarabiał, a jednocześnie konkurencja nie urosła jeszcze do gigantycznych rozmiarów.

 

2. Bariera wejścia i minimalizowanie ryzyka

 

Kiedy masz już dobry pomysł na biznes, trzeba jeszcze dowiedzieć się, ile środków należy przeznaczyć aby zacząć na nim zarabiać i móc działać na danym rynku. Przykładowo: stworzenie bloga to dziś koszt kilkuset złotych. Ale czy przemyślałeś, ile pieniędzy musiałbyś przeznaczyć, aby zacząć później na nim faktycznie generować stałe zyski? Dowiedz się jak oceniać barierę wejścia oraz jak minimalizować ryzyko, czyli co zrobić, aby nie doprowadzić do ewentualnych strat lub zadłużeń. 

 

3. Warsztat: Analizowanie wartości rynku i klientów

 

Dowiedz się jak przeprowadzić analizę wielkości i wartości rynku. Zrozum lepiej swoich klientów i odbiorców. Po zdobyciu wiedzy samodzielnie przeprowadzisz stosowną analizę.

 

4. Koszt pozyskania klientów a wycena produktu lub usługi

 

Kiedy wiesz już, na jakim rynku i dlaczego warto działać, trzeba jeszcze sprawdzić czy masz szansę uzyskać rentowność. Dowiedz się w jaki sposób obliczać koszt pozyskiwania klientów, aby wiedzieć na ile wycenić swój produkt lub usługę. Dzięki temu będziesz mógł sprzedawać rozwiązania, które generują zysk. 

 

5. Model biznesowy wystarczy na start

 

Można obecnie rozpocząć biznes zaledwie po jednym dniu przygotowań. Poznaj technikę tworzenia modeli biznesowych i dowiedz się dlaczego taka praktyka sprawdza się najlepiej w obecnych, dynamicznie zmieniających się czasach. 

 

Dla kogo jest to szkolenie

Adresatami szkolenia są przyszli liderzy biznesu i przedsiębiorcy - osoby, które zamierzają tworzyć i rozwijać innowacyjne pomysły we własnych startupach. Szkolenie jest dla:

• Osób, które są zainteresowane stworzeniem własnego startupu i planują zbudować biznes
• Osób, które chcą zdobyć sprawdzone know-how dotyczące rozwoju startupów
• Osób, które chcą tworzyć własne startupy lub już uczestniczą w ich prowadzeniu, ale chcą doprowadzić do ich skutecznego wzrostu

Korzyści dla uczestników:

• Doradztwo od praktyka biznesu i przedsiębiorcy (Grzegorz Kubera) z wieloletnim doświadczeniem
• Doradztwo e-mail (po szkoleniu) – dla każdego uczestnika konsultacja jego działań

Cena i na co możesz liczyć:

Cena: 3690 zł brutto (3000 zł netto + 690 zł VAT)
*Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT


Co jest wliczone w cenie:

• Materiały szkoleniowe
• Certyfikat ukończenia (dyplom)
• Opłacone kawa i obiad. Obiad dostępny jest także w wersji wegetariańskiej.
• Doradztwo e-mail (po szkoleniu) – dla każdego uczestnika przewidziana jest jedna konsultacja dalszych jego działań
 

Terminy szkoleń

Aktualnie dostępne w modelu „na żądanie”. 

Miejsce szkolenia: Centrum szkoleniowe Workband przy ul. Z. Krasińskiego 15A/2 we Wrocławiu. 

 
 
 

Przykładowe zdjęcia z Workbad - sale szkoleniowe:

 

 

Wymagania

Weź ze sobą komputer i smartfona (my zapewniamy Wi-Fi)
 

Kontakt i zapisy: studio@glive.pl, tel.: +48 885 220 097


Szkolenie prowadzi Grzegorz Kubera

 

Założyciel i dyrektor generalny firmy doradczo-technologicznej Serigala Tech oraz studia startupowego GLIVE.pl. Doświadczony menedżer i konsultant, pracujący na stanowisku interim managera w roli CTO w Musicon oraz COO w agencji Gamma PR. Wielokrotny redaktor naczelny w magazynach specjalistycznych i serwisach online z branży technologicznej, między innymi StartUp Magazine (obecnie), LAPTOP Magazine oraz benchmark.pl. Dziennikarz z ponad 12-letnim doświadczeniem. Autor ponad tysiąca artykułów na temat technologii i IT, biznesu, nauki oraz rozwoju osobistego. Publikował i wciąż publikuje m.in. w PC World, Rzeczpospolita, Focus, Bloomberg Businessweek Polska, Newsweek Polska, My Company Polska, Businessman. Autor bestsellera „Stwórz jednorożca. Od idei po startup wart miliony”. Specjalista ds. sprzedaży online i digital marketingu. Twórca wielu autorskich procesów sprzedażowych, indywidualnie dopasowanych do potrzeb klientów, oraz strategii rozwoju dla firm.


FAQ

1. Czy są wymagane jakieś dokumenty? 
Tak, dowód osobisty będzie potrzebny przy rejestracji – aby potwierdzić tożsamość. 

2. Zapłaciłem, ale chcę zrezygnować. Czy otrzymam zwrot pieniędzy?
Rezygnacja możliwa maks. na 21 dni przed rozpoczęciem szkolenia. Wówczas otrzymujesz zwrot pieniędzy w 100 proc. wpłaconej kwoty. Jeśli jednak zrezygnujesz później, np. dwa tygodnie przed szkoleniem, wówczas nie możesz żądać od nas zwrotu pieniędzy – pamiętaj, że musimy zarezerwować miejsce, posiłki i przygotować materiały szkoleniowe. 

3. Czy mogę negocjować cenę?
Cena nie podlega negocjacji, chyba że otrzymałeś zniżkę od studia GLIVE.pl – wówczas możesz z niej skorzystać. 

4. Czy mogę zapłacić w ratach?
Nie, nie przewidujemy takiej możliwości. 

5. Czy wystawiacie faktury VAT?
Tak. 

6. Czy muszę mieć ze sobą komputer i/lub smartfona?
Tak, zabierz ze sobą komputer oraz smartfona. Zapewniamy połączenie Wi-Fi. 


Kontakt i zapisy: studio@glive.pl, tel.: +48 885 220 097