Zamiast mentoringu

Nie lubimy słowa „mentor” i nie uznajemy czegoś takiego jak mentoring. Gwiazdom i gwiazdeczkom przedsiębiorczości dziękujemy. Mentorami powinny być książki i najlepsi przedsiębiorcy – pokroju Steve’a Jobsa i Elona Muska, którzy prawdziwie inspirowali i inspirują. I przy okazji nie określają się mentorami. Ot, tacy goście po prostu robią swoje. 

W GLIVE.pl mamy podobne podejście. Robimy swoje. I choć założyciel studia GLIVE.pl jest autorem bestsellera z tematyki startupowej i często jest zapraszany jako mentor oraz specjalista ds. startupów na różne wydarzenia, notorycznie odmawia. Mentor? Nie. Nam to nie przechodzi przez gardło. 

Zamiast mentoringu oferujemy coś innego. Mamy nadzieję, że lepszego. 

 

Symulacja biznesu – jedyna taka oferta w Polsce

Masz pomysł na biznes, ale nie jesteś do końca przekonany/przekonana czy jest dobry? Od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie ciekawy projekt, ale nie masz czasu się nim zająć? Znamy te problemy. 

Wiele osób chciałoby stworzyć własną firmę, ale aktualnie ma już pracę – na etacie i bez ryzyka. Trudno więc tak po prostu z niej odejść, tym bardziej, że często mamy już różne zobowiązania finansowe (np. kredyt na mieszkanie), a także przyzwyczailiśmy się do życia na określonym poziomie. 

Wybierając współpracę z GLIVE.pl nie musisz ryzykować, a Twój szef się nie dowie, że „po godzinach” rozwijasz coś swojego, co – jeśli okaże się strzałem w dziesiątkę – sprawi, że przejdziesz na drugą stronę i dołączysz do grona przedsiębiorców. Pamiętaj: jeśli nie masz własnego marzenia, przez całe życie będziesz pracować nad spełnianiem cudzych. Pora wziąć sprawy w swoje ręce! 

Na GLIVE.pl możesz wykupić symulację własnego startupu. To jedyna taka oferta w Polsce. Dzięki symulacji dowiesz się:

  • Czy warto rzucić pracę na etacie i zacząć rozwijać własny biznes
  • Co trzeba zrobić, aby moja firma się rozwijała – jakie są najważniejsze elementy w moim biznesie
  • Czy to jest rentowne? Przeprowadzisz testy na prawdziwych klientach 

W ramach symulacji nie musisz zakładać działalności gospodarczej. Nie musisz płacić podatków do Urzędu Skarbowego, ani opłacać ZUS-u. Mimo to będziesz mógł/mogła sprzedawać produkty lub usługi w internecie – i wystawiać faktury VAT. Jak to możliwe?

Ty pracujesz na etacie, Twoją firmę rozkręca GLIVE.pl

Jeśli pracujesz na etacie możesz nie mieć czasu ani energii na rozkręcanie biznesu „po godzinach”. My to rozumiemy. Zwłaszcza jeśli po pracy masz na głowie obowiązki domowe, męczące dojazdy, a niedawno zostałeś ojcem (lub mamą). Trudno znaleźć czas na własną firmę, jeśli wolnego czasu jest tak niewiele. 

W GLIVE.pl to my rozwijamy Twój biznes – Twoja rola sprowadza się do czytania cotygodniowych raportów z efektywności i przekazywania opinii. Dopiero gdy firma się rozwinie i znajdziemy tzw. proof of concept oraz proof of market, czyli odpowiednie dowody na to, że Twój pomysł się sprawdza i istnieje konkretny rynek, który ma potrzebę na to, co oferujesz i za to płaci – dopiero wtedy możesz w dowolnym momencie możesz „przejąć” swoją firmę, czyli założyć działalność gospodarczą i zacząć rozwijać ją w pełni samodzielnie. 

Takie podejście sprawia, że możesz bezpiecznie przejść od etatu u kogoś do pracy na własny rachunek. Bez obawy, że zabraknie na czynsz, kredyt, utrzymanie, czy choćby proste przyjemności, jak wyjście do kina i restauracji. Z nami minimalizujesz ryzyko i zyskujesz bezpieczeństwo. 

Zysk jest Twój, podobnie jak 100% udziałów

Jeżeli Twój biznes zapewni klientów i doprowadzisz do sprzedaży – zysk netto jest całkowicie Twój. My płacimy jedynie podatki od sprzedaży. Dodatkowo nie ma mowy o oszustwie: otrzymujesz dostęp do konta bankowego, na który klienci mogą wpłacać środki. Dzięki temu widzisz, co do złotówki, ile środków trafia do Twojej przyszłej firmy. 

W ramach współpracy zapewniamy wdrożenie systemu płatności online oraz udostępniamy konto bankowe w ING Banku Śląskim S.A.

Może się okazać, że zapłacisz za symulację firmy i już na etapie testów zarobisz o wiele więcej, niż włożyłeś/włożyłaś we własny projekt. 

Gdzie tkwi haczyk?

Haczyka brak, ale nie jesteśmy firmą wspieraną z środków UE, ani nie „wykładamy” pieniędzy za Ciebie. Oznacza to, że za symulację swojej firmy płacisz Ty i nikt inny. Ile? 

12 000 zł netto.

Czy to dużo? Jako jednorazowa wpłata – to dość sporo. Ale pozwalamy rozłożyć płatność nawet na 48 miesięcznych wpłat abonamentowych (48x 250 zł netto/mc). Wówczas to zaledwie ok. 8,30 zł dziennie, a jeśli doliczymy do tego podatek VAT, który trzeba płacić, jest to odpowiednio ok. 10,20 zł dziennie. Czyli płacisz tyle, ile za dobrą kawę, a w tej cenie otrzymujesz symulację własnej firmy i szansę na to, że rzucisz pracę na etacie i zaczniesz rozwijać własny biznes. Bez ryzyka, że się nie uda! 

Za co płacisz:

•    Stworzenie strony WWW, na której znajduje się Twoja oferta i ew. produkty na sprzedaż (jeśli takowe występują, bo przecież możesz też sprzedawać usługę/usługi)
•    Wdrożenie strony, skonfigurowanie domeny, pełna obsługa programistyczna i techniczna, aby Twoja firma w internecie działała bez zarzutu
•    Prowadzenie sprzedaży: to my działamy w Twoim imieniu, co oznacza, że wysyłamy towar/produkty, kontaktujemy się z klientami, wystawiamy faktury, zawieramy umowy/kontrakty
•    Narzędzia marketingowe, dzięki którym pozyskujemy i szukamy klientów dla Twojej firmy
•    Narzędzia analityczne, dzięki którym widzimy jak działa Twój biznes, co się sprawdza, a co warto zmienić
•    Dostęp do specjalisty, który odpowiada na ew. pytania (możliwość kontaktu od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 17:00)
•    Regulamin, politykę prywatności, niezbędną dokumentację i wsparcie prawne (jeśli konieczne – to zależy od rodzaju działalności)
•    Reklamy internetowe, czyli ściąganie potencjalnych klientów na stronę Twojej firmy
•    Obsługa księgowa i rachunkowa
•    Brak udziałów w Twojej firmie. 100% udziałów należy do Ciebie.

Ile trwa symulacja? Od 3 do 6 miesięcy, zależnie od rodzaju działalności. Jeśli jesteś w stanie płacić co miesiąc min. 250 zł netto, możesz się dowiedzieć czy Twoja firma ma szansę się rozwinąć. Nie będziesz później żałować na stare lata, że „miałem pomysł, ale bałem się spróbować”.

To jak, chcesz spróbować? Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły dotyczące współpracy. Konsultacja jest bezpłatna, odpowiemy na wszystkie pytania i wytłumaczymy szerzej, jak wygląda współpraca.