glive tlo 2b.jpg

Kurs online – Niesprawiedliwa przewaga

Niesprawiedliwa przewaga to umiejętność lub wiedza, którą masz tylko Ty lub ewentualnie garstka osób w wybranej niszy. To twoja przewaga konkurencyjna, która – jeśli zostanie dobrze wykorzystana –  pozwala stworzyć i rozwinąć biznes. Czy masz taką przewagę? 

Skupianie się na tym, w czym jesteś dobry, wydaje się mało sexy i nie współgra z ideą głoszoną przez wielu startupowców: że trzeba znaleźć problem, którego sam doświadczasz, a potem spróbować go rozwinąć. Zamiast myśleć o problemach, zacznij od tego, co wiesz, a następnie zastanów się nad sposobami, aby to wykorzystać. Jakie są rzadkie, wartościowe rzeczy, które wiesz lub potrafisz zrobić? Użyj tego jako fundamentu do budowania własnego startupu. 

W 14-dniowym kursie online zyskujesz narzędzia, doradztwo i bierzesz udział w spersonalizowanym programie, po ukończeniu którego poznasz swoją niesprawiedliwą przewagę. 

Nieważne jak bardzo Cię kusi, aby poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę i umiejętności, w rzeczywistości to, co już wiesz – i co potrafisz dobrze robić – tak naprawdę da Ci przewagę nad konkurentami. 

Praca z wykorzystaniem swojej niesprawiedliwej przewagi to wspaniała rzecz. I trochę oczywista, nie uważasz? Powinieneś przecież pracować nad czymś, w czym jesteś dobry. 

Znasz swoją niesprawiedliwą przewagę?

Niesprawiedliwa przewaga to coś unikalnego, co wyróżnia Cię na tle innych ludzi lub firm. Klienci mogą wybierać i zlecać prace Tobie, bo wiedzą, że mogą liczyć na odpowiednią jakość – niemożliwą do uzyskania u innych. Inwestor może przeznaczyć środki na rozwój twojego startupu, bo może wywnioskować, że masz pewną przewagę, której nie mają inni, a dana osoba może chcieć pracować w Twojej firmie, ponieważ będzie przekonana, że tylko od Ciebie nauczy się pewnych umiejętności, i to na takim poziomie, jaki jej odpowiada. 

Aby wykorzystać swoją niesprawiedliwą przewagę, trzeba ją najpierw nazwać i wiedzieć dokładnie, czym ona jest. Jak to zrobić? Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

1. Czy zauważasz, że jest jakaś szczególna branża lub temat, z którym ludzie konsekwentnie do ciebie przychodzą i proszą o konsultacje? Może oczekują też doradztwa biznesowego? 
2. Czy zdarza się, że otrzymujesz miłe słowa za coś, co dla Ciebie było po prostu codzienną, łatwą pracą? Ty możesz tylko wzruszać ramionami, ale klienci lub partnerzy nie będą wychodzić z podziwu. 
3. Czy jest jakiś konkretny projekt lub zadanie, które sprawia, że szybko zyskujesz motywację do działania i podchodzisz do tego z dużą pasją? To również coś, o czym możesz rozmawiać bez końca, nawet jeśli uważasz się za osobę małomówną. 

Nie chodzi o to, abyś poklepał się teraz po plecach i przeistoczył w narcyza. :-) Powyższe pytania mają na celu pomóc odkryć i zapisać to, w czym jesteś naprawdę dobry i lepszy od innych. To twoja niesprawiedliwa przewaga. Powinieneś mieć jej świadomość. 

To ważne, aby wiedzieć, co możesz zaoferować innym. Zostaw e-mail, skontaktujemy się, aby ustalić jak będzie przebiegać kurs w Twoim przypadku. Zawsze jest on spersonalizowany, dlatego nie jesteśmy w stanie wypisać tutaj konkretnej oferty. 

Kurs trwa 14 dni. Otrzymasz od nas konkretne zadania – dostosowane do Ciebie. Realizujesz je, wysyłasz nam do oceny i coraz bardziej uświadamiasz sobie, w czym rzeczywiście jesteś bardzo dobry. Na tyle dobry, że to Twoja niesprawiedliwa przewaga w porównaniu do innych. 

Zapamiętaj: kiedy coś sprzedajesz, nigdy nie zostawiasz najlepszej cechy czy funkcji na sam koniec. Mówisz o niej od razu, aby uargumentować cenę i przekonać klienta. Tak samo powinieneś robić ze sobą i swoją firmą. Aby tak postępować, musisz jednak znać odpowiedź na pytanie: Co sprawia, że jesteś lepszy od innych? Dzięki temu przeistoczysz się ze zwykłej osoby – ciężko pracującej i kompetentnej, ale wciąż przeciętnej – w znakomitego specjalistę.

Cena kursu: 3075 zł brutto (2500 zł netto + 575 zł VAT). Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT. 

To niewielka kwota, by dowiedzieć się czegoś, czego nie zapewniają żadne studia - nawet programy MBA. 

Skontaktuj się, aby ustalić szczegóły.