Referencje:

 
fotki ref_1.jpg
 

Bardzo cenię współpracę z Grzegorzem Kubera, ponieważ jest ona nastawiona na rozwój - nie tylko danego projektu bądź organizacji, lecz przede wszystkim nastawiona na rozwój przedsiębiorcy. Grzegorz nie wytyka palcami, co trzeba zrobić, lecz daje inteligentne wskazówki, podobne do tropu, dzięki którym sami jesteśmy w stanie rozwiązać dany problem, przy okazji wiele się ucząc i zbierając doświadczenie. Jego opinie zawsze są fachowe i przemyślane, posiada bardzo szeroką i praktyczną wiedzę - jest nie tylko wsparciem projektów i firm, lecz również w pewnym stopniu mentorem przedsiębiorcy.

— Wojciech Skrzypiec, właściciel SupremeRestaurants, przewodnika po najlepszych lokalnych restauracjach

 
fotki ref_3.jpg
 

Założyłam swoją działalność gospodarczą. Wydawało mi się, że przemyślałam wszystkie kwestie związane z prowadzeniem własnego biznesu. Podczas spotkania z Grzegorzem okazało się, że co prawda wiem jakie usługi chcę świadczyć, ale... nie mam doświadczenia w samodzielnym pozyskiwaniu klientów. Dowiedziałam się jakie popełniam błędy podczas kontaktu z potencjalnymi kontrahentami, na co mogą zwracać uwagę osoby czytające moje oferty oraz jak ważne jest określenie grupy docelowej. Dzięki pomocy Grzegorza wiem, jakie błędy popełniałam, a podane przez niego życiowe przykłady sytuacji związanych z posiadaniem własnej działalności pozwolą mi (mam nadzieję) w przyszłości uniknąć stresu i wydatków. Dziękuję!

— Patrycja Wosiak, właściciel w agencji reklamowo-produkcyjnej BayLeaf

 
fotki ref_2.jpg
 

Generalnie wszystko mi się podobało. Uzyskałem wiele potrzebnych informacji i podpowiedzi co do tego, w którym kierunku powinienem iść i co poprawić. Dostałem dodatkowo konkretną propozycję dalszej pomocy. Jeśli miałbym wystawić ocenę to byłoby 10/10.

— Paweł Dołhańczuk, przedsiębiorca z doświadczeniem w branży finansów


Stawiaj na wytrwałość i determinację. Pracuj nad własną dyscypliną.

mentoring.jpg
 1. Gdyby Twoja sytuacja finansowa była obecnie idealna, to jakie cechy najbardziej by Ci pomogły w jej osiągnięciu?

 2. Dlaczego jeszcze nie odnosisz wymarzonych sukcesów? W jaki sposób powinieneś się zdyscyplinować, żeby osiągnąć wszystkie swoje cele?

 3. Jaką umiejętność, pomocną w realizacji większej liczby celów, mógłbyś sobie przyswoić?


Na start mam dla Ciebie proste ćwiczenie:

1. Wymień jeden obszar swojego życia, w którym musisz się mocniej starać, żeby osiągnąć swój cel.
2. Wymień cel, którego nie osiągnąłeś, ponieważ poddałeś się przed jego realizacją. Jakie kroki musiałbyś dzisiaj podjąć, żeby odnieść sukces w tej dziedzinie?
3. Podaj cel, który osiągnąłeś, ponieważ wytrwałeś i się nie poddałeś, chociaż było ciężko.
4. Ustal, jaki jest Twój najważniejszy cel w życiu – gdybyś go osiągnął, miałby on najbardziej pozytywny wpływ na całe Twoje życie, w wielu obszarach.
5. Zapisz wyraźnie swój cel i przygotuj szczegółowy plan działania, jak go osiągnąć.
6. Postanów już dziś, że bez względu na wszystko nie poddasz się, dopóki Ci się nie uda.
7. Podejmij decyzję, że wyznaczysz sobie i zrealizujesz jeden ważny cel, przezwyciężając przy tym nieuchronne trudności, problemy i niepowodzenia. Że będziesz pracował, aż Ci się uda.

Czy po tym ćwiczeniu zapisałeś coś, co dało Ci do myślenia? Cel? Pragnienie? Marzenie? Mam nadzieję, że tak!

Twój mentor i nowy znajomy

Cześć, nazywam się Grzegorz Kubera. Napisałem dwie książki:

Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie” (OnePress, 2019)

Zrealizowałem jak dotąd kilka przedsięwzięć biznesowych dla firm, pracując jako interim manager, a także pomogłem kilkudziesięciu początkującym przedsiębiorcom jako mentor, choć osobiście wolę raczej określenie: dobry znajomy.

Sam prowadziłem kilka projektów biznesowych, jak również kilka ciągle prowadzę. Nie narzucam swoich mądrości i potrafię zrozumieć inne zdanie. Jednocześnie zapewniam dialog dla mniej doświadczonych i początkujących przedsiębiorców – jako ktoś bardziej doświadczony i posiadający wiedzę z zakresu tworzenia i rozwijania firm. Kwestionuję. Podrzucam inne punkty widzenia. A przede wszystkim: można mi zaufać.

Więcej o mnie możesz przeczytać na blogu: https://grzegorzkubera.pl

Mentoring

„Skoro coś wiem, to tak, jakbym to robił” 
mentee.jpg

Czy zdarza Ci się mieć takie podejście? Mówisz, że chcesz coś zrobić, a potem… tego nie robisz. Jednocześnie czujesz się tak, jakbyś już stworzył dany produkt czy usługę i był szefem firmy, która je oferuje?

Nie wystarczy sama wiedza. Niezbędne jest działanie.

„Nie zmęczę się, a mój entuzjazm nie wygaśnie” 

To kolejne mylne założenie i błędne podejście wielu przedsiębiorców. Rano, gdy planujesz pracować do późna i skończyć swoje zadanie, nie jesteś wyczerpany. Czujesz się świeżo i pełny energii. Lecz po kilku godzinach pracy zaczynasz odczuwać zmęczenie i stajesz się bardziej wrażliwy na poddanie się bez walki.

W momencie układania planu wierzysz, że Twoja energia nie opadnie i że nigdy nie stracisz entuzjastycznego nastawienia do pracy nad swoim przedsięwzięciem. Rzadko uświadamiasz sobie to, że samokontrola jest ograniczonym zasobem. W miarę wzrostu zmęczenia zaczyna topnieć i może jej w końcu zabraknąć. Bezwzględne trzymanie się planu prowadzi do topnienia silnej woli.

„Mam nieograniczoną ilość czasu” 

Kolejny problem wielu przedsiębiorców - zwłaszcza mniej doświadczonych. Oto dwa sprzeczne przekonania, które jednocześnie wyznajemy i które łączymy w jedną wypaczoną wizję czasu:

 1. Chronicznie zaniżamy ilość czasu potrzebnego na wykonanie jakiegokolwiek zadania

 2. Wierzymy, że czas nie ma końca i że mamy go wystarczająco dużo, żeby ostatecznie zrealizować wszystkie nasze plany rozwoju

Ta wiara w nieskończoność czasu skutkuje prokrastynacją (czyli: obijaniem się!). „Proces zmiany na lepsze zaczniemy od jutra… Nie ma pośpiechu - nie trzeba tego robić dzisiaj” – tak myśli wielu przedsiębiorców. Później okazuje się, że mija kilka miesięcy i nie masz żadnych postępów w pracach nad projektem.

Nie musisz uczyć się na własnych błędach i tracić czasu. Możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentora - osoby, która już prowadziła i prowadzi własny biznes. I która miała do czynienia z wieloma przedsiębiorcami i ludźmi, którzy chcieli spróbować coś stworzyć. Jestem taką osobą jestem i chętnie nawiążę z Tobą współpracę.

Przyspiesz tempo rozwoju i polepsz efekty działania. Wiedza jest dziś dostępna na YouTube i w książkach, ale to nie sprawia, że rozwiążesz wszystkie wyzwania zawodowe. Mentor prowadzi proces współpracy w taki sposób, że stopniowo budujesz własną samodzielność biznesową.

W idealnym ujęciu mentor łączy elementy doradcy biznesowego, menedżera, właściciela firmy, coacha i trenera. Tak staram się działać. Pomagam i angażuję się we współpracę z osobami, które startują i chcą rozkręcić własny biznes.

GK.jpg

Zakres i obszar działań

Na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na współpracę? Moje specjalizacje:

 • Tworzenie nowych produktów cyfrowych i usług oferowanych online

 • Pozyskiwanie pierwszych klientów

 • Budowanie zaufania i wiarygodności na rynku

 • Zarządzanie firmą i ludźmi (w tym rekrutacja pracowników)

 • Wycena produktów – czy wiesz, że początkujący przedsiębiorca często niepotrzebnie zaniża swoje ceny?

 • Marketing i reklama online

 • Tworzenie strategii na content marketing na podstawie analiz SEO i potrzeb potencjalnych klientów

 • Tworzenie pretotypów i prototypów MVP

 • Pomoc w formułowaniu zagrożeń, ryzyka, słabych stron danego biznesu

 • Pomoc w opracowaniu strategii rozwoju

 • Zdefiniowanie celów, a czasami ich redefinicja

 • Wskazanie konkretnych dróg do rozwiązania problemów przedsiębiorcy (np. budowanie zespołu, poszerzanie swojej działalności)

 • Pomoc w tworzeniu analiz i biznesplanów

 • Zadawanie pytań i kwestionowanie przyjętych założeń, by naprowadzać na odpowiednie rozwiązania problemów

 • Indywidualne rekomendacje narzędzi cyfrowych do rozwoju firmy


Zacznij współpracę i zyskaj porady, opinie, doradztwo, a także przykłady z doświadczenia.


„Mentor nie wykonuje pracy za przedsiębiorcę. Celem mentoringu nie jest złowienie dla Ciebie paru ryb. Celem jest nauczyć Cię łowić ryby samemu.”


Po procesie mentoringu będziesz mógł stwierdzić, że zakończyłeś go jako osoba mądrzejsza, bardziej świadoma i lepiej przygotowana do działania. Znacznie przyspieszysz swój rozwój jako przedsiębiorca.

Dla kogo: uczestnik mentoringu (mentee)

Z mentoringu może skorzystać każdy przedsiębiorca i osoba, która dopiero chce założyć własny biznes. Najefektywniej sprawdza się on jednak w przypadku ludzi poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania i pragnących rozwijać swój potencjał.

Osoby zgłaszające się na tego typu spotkania i współpracę powinny mieć otwarty umysł na rady innych. Zadaniem mentora jest przekazanie swojej wiedzy i wskazanie drogi rozwoju, która często może diametralnie różnić się od dotychczas obranej. Dlatego niemożliwa jest praca z osobą, która nie jest zmotywowana i oczekuje wyłącznie gotowych rozwiązań.

Do mentora może zwrócić się osoba, która poszukuje wsparcia w konkretnym obszarze swojej aktywności - najczęściej dotyczy to kwestii związanych z pracą zawodową lub prowadzoną działalnością gospodarczą.

Współpraca z mentorem przyśpieszy rozwój kompetencji, jak również pomoże skupić się na rozwiązaniu konkretnego problemu. Skuteczność i efekty mentoringu uzależnione są w dużym stopniu od postawy mentee, pewnej samoświadomości i otwartości na relację, która będzie oparta na dialogu, otrzymywaniu wskazówek, ale też konstruktywnej krytyce.

Zainteresowany? Super! Skontaktuj się, aby otrzymać informacje na temat tego, co musisz wiedzieć o współpracy. I umów się na pierwsze, bezpłatne spotkanie we Wrocławiu!


Dlaczego pierwsze spotkanie oferowane jest za darmo?

Bo musimy wiedzieć czy faktycznie chcemy ze sobą pracować. Przekonasz się czy jestem otwarty na Twoje uwagi oraz będziesz w stanie ocenić czy mamy szansę zbudować relację opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Przekonasz się także, czy czujesz się komfortowo w moim towarzystwie.

* Spotkania zapoznawcze odbywają się we Wrocławiu, w terminie uzgodnionym przez obie strony.

Koszt i szczegóły (po pierwszym spotkaniu)

 • Czas współpracy: od 3 do 12 miesięcy

 • Liczba spotkań: maksymalnie 2 miesięcznie (lokalizacja: Wrocław)

 • Koszt: 850 zł netto miesięcznie (zniżka 15% dla osób, które kupiły jedną z moich książek)

 • Kontakt w dni robocze: e-mail, telefon, komunikator

Zgłoś chęć współpracy (Pierwsze spotkanie za darmo!). Umów się na spotkanie zerowe – zapoznawcze i bezpłatne. Oceń czy chciałbyś ze mną współpracować. Wypełnij i wyślij swoje zgłoszenie:

Poznajmy się!
Współpraca tylko dla osób pełnoletnich.
Maks. 2-3 zdania
Na pewno jakieś masz! :)
Tylko bądź szczery / szczera...
Pamiętaj, że to może być sukces niezwiązany z pracą.

Jesteś buntownikiem i nie chcesz wysyłać formularza? OK, inna forma to: studio@glive.pl. Nawet nie oznaczyłem tego jako klikalne łącze - musisz sobie sam skopiować i wkleić tam, gdzie tylko chcesz. :-)))