Referencje:

 
fotki ref_1.jpg
 

Bardzo cenię współpracę z Grzegorzem Kubera, ponieważ jest ona nastawiona na rozwój - nie tylko danego projektu bądź organizacji, lecz przede wszystkim nastawiona na rozwój przedsiębiorcy. Grzegorz nie wytyka palcami, co trzeba zrobić, lecz daje inteligentne wskazówki, podobne do tropu, dzięki którym sami jesteśmy w stanie rozwiązać dany problem, przy okazji wiele się ucząc i zbierając doświadczenie. Jego opinie zawsze są fachowe i przemyślane, posiada bardzo szeroką i praktyczną wiedzę - jest nie tylko wsparciem projektów i firm, lecz również w pewnym stopniu mentorem przedsiębiorcy.

— Wojciech Skrzypiec, właściciel SupremeRestaurants, przewodnika po najlepszych lokalnych restauracjach

 
fotki ref_3.jpg
 

Założyłam swoją działalność gospodarczą. Wydawało mi się, że przemyślałam wszystkie kwestie związane z prowadzeniem własnego biznesu. Podczas spotkania z Grzegorzem okazało się, że co prawda wiem jakie usługi chcę świadczyć, ale... nie mam doświadczenia w samodzielnym pozyskiwaniu klientów. Dowiedziałam się jakie popełniam błędy podczas kontaktu z potencjalnymi kontrahentami, na co mogą zwracać uwagę osoby czytające moje oferty oraz jak ważne jest określenie grupy docelowej. Dzięki pomocy Grzegorza wiem, jakie błędy popełniałam, a podane przez niego życiowe przykłady sytuacji związanych z posiadaniem własnej działalności pozwolą mi (mam nadzieję) w przyszłości uniknąć stresu i wydatków. Dziękuję!

— Patrycja Wosiak, właściciel w agencji reklamowo-produkcyjnej BayLeaf

 
fotki ref_2.jpg
 

Generalnie wszystko mi się podobało. Uzyskałem wiele potrzebnych informacji i podpowiedzi co do tego, w którym kierunku powinienem iść i co poprawić. Dostałem dodatkowo konkretną propozycję dalszej pomocy. Jeśli miałbym wystawić ocenę to byłoby 10/10.

— Paweł Dołhańczuk, przedsiębiorca z doświadczeniem w branży finansów


Stawiaj na wytrwałość i determinację. Pracuj nad własną dyscypliną.

mentoring.jpg
 1. Gdyby Twoja sytuacja finansowa była obecnie idealna, to jakie cechy najbardziej by Ci pomogły w jej osiągnięciu?

 2. Dlaczego jeszcze nie odnosisz wymarzonych sukcesów? W jaki sposób powinieneś się zdyscyplinować, żeby osiągnąć wszystkie swoje cele?

 3. Jaką umiejętność, pomocną w realizacji większej liczby celów, mógłbyś sobie przyswoić?


Twój mentor i nowy znajomy

Cześć, nazywam się Grzegorz Kubera. Napisałem dwa bestsellery biznesowe i poza wiedzą z zakresu tworzenia i rozwoju firm mam też duże doświadczenie praktyczne - sam tworzę i rozwijam kilka projektów. Moje dotychczasowe książki:

Przeskok. Jak rozwinąć własny biznes, kiedy wciąż pracujesz na etacie” (OnePress, 2019)

Zrealizowałem jak dotąd kilka przedsięwzięć biznesowych dla firm, pracując jako interim manager, a także pomogłem kilkudziesięciu początkującym przedsiębiorcom jako mentor, choć osobiście wolę raczej określenie: dobry znajomy.

Sam prowadziłem kilka projektów biznesowych, jak również kilka ciągle prowadzę. Nie narzucam swoich mądrości i potrafię zrozumieć inne zdanie. Jednocześnie zapewniam dialog dla mniej doświadczonych i początkujących przedsiębiorców – jako ktoś bardziej doświadczony i posiadający wiedzę z zakresu tworzenia i rozwijania firm. Kwestionuję. Podrzucam inne punkty widzenia. A przede wszystkim: można mi zaufać.

Mentoring

Nie musisz uczyć się wyłącznie na własnych błędach i tracić czasu. Możesz skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentora - osoby, która już prowadziła i prowadzi własny biznes. I która miała do czynienia z wieloma przedsiębiorcami i ludźmi, którzy chcieli spróbować coś stworzyć i stworzyli. Jestem własnie taką osobą i chętnie nawiążę z Tobą współpracę.

Przyspiesz tempo rozwoju i polepsz efekty działania. Wiedza jest dziś dostępna na YouTube i w książkach, ale to nie sprawia, że rozwiążesz wszystkie wyzwania zawodowe. Mentor prowadzi proces współpracy w taki sposób, że stopniowo budujesz własną samodzielność biznesową.

Mentor łączy elementy doradcy biznesowego, menedżera, właściciela firmy, coacha i trenera. Tak staram się działać. Pomagam i angażuję się we współpracę z osobami, które startują i chcą rozkręcić własny biznes, albo rozwinąć już prowadzoną działalność.

GK.jpg

Zakres i obszar działań

Na co możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na współpracę? Moje specjalizacje:

 • Tworzenie nowych produktów cyfrowych i usług oferowanych online

 • Pozyskiwanie pierwszych klientów

 • Budowanie zaufania i wiarygodności na rynku

 • Zarządzanie firmą i ludźmi (w tym rekrutacja pracowników)

 • Wycena produktów – czy wiesz, że początkujący przedsiębiorca często niepotrzebnie zaniża swoje ceny?

 • Marketing i reklama online

 • Tworzenie strategii na content marketing na podstawie analiz SEO i potrzeb potencjalnych klientów

 • Tworzenie pretotypów i prototypów MVP

 • Pomoc w formułowaniu zagrożeń, ryzyka, słabych stron danego biznesu

 • Pomoc w opracowaniu strategii rozwoju

 • Zdefiniowanie celów, a czasami ich redefinicja

 • Wskazanie konkretnych dróg do rozwiązania problemów przedsiębiorcy (np. budowanie zespołu, poszerzanie swojej działalności)

 • Pomoc w tworzeniu analiz i biznesplanów

 • Zadawanie pytań i kwestionowanie przyjętych założeń, by naprowadzać na odpowiednie rozwiązania problemów

 • Indywidualne rekomendacje narzędzi cyfrowych do rozwoju firmy


Zacznij współpracę i zyskaj porady, opinie, doradztwo, a także przykłady z doświadczenia.

„Mentor nie wykonuje pracy za przedsiębiorcę. Celem mentoringu nie jest złowienie dla Ciebie paru ryb. Celem jest nauczyć Cię łowić ryby samemu.”


Po procesie mentoringu będziesz mógł stwierdzić, że zakończyłeś go jako osoba mądrzejsza, bardziej świadoma i lepiej przygotowana do działania. Znacznie przyspieszysz swój rozwój jako przedsiębiorca.

Dla kogo: uczestnik mentoringu (mentee)

Z mentoringu może skorzystać każdy przedsiębiorca i osoba, która dopiero chce założyć własny biznes. Najefektywniej sprawdza się on jednak w przypadku ludzi poszukujących odpowiedzi na konkretne pytania i pragnących rozwijać swój potencjał.

Osoby zgłaszające się na tego typu spotkania i współpracę powinny mieć otwarty umysł na rady innych. Zadaniem mentora jest przekazanie swojej wiedzy i wskazanie drogi rozwoju, która często może diametralnie różnić się od dotychczas obranej. Dlatego niemożliwa jest praca z osobą, która nie jest zmotywowana i oczekuje wyłącznie gotowych rozwiązań.

Do mentora może zwrócić się osoba, która poszukuje wsparcia w konkretnym obszarze swojej aktywności - najczęściej dotyczy to kwestii związanych z pracą zawodową lub prowadzoną działalnością gospodarczą.

Współpraca z mentorem przyśpieszy rozwój kompetencji, jak również pomoże skupić się na rozwiązaniu konkretnego problemu. Skuteczność i efekty mentoringu uzależnione są w dużym stopniu od postawy mentee, pewnej samoświadomości i otwartości na relację, która będzie oparta na dialogu, otrzymywaniu wskazówek, ale też konstruktywnej krytyce.

Zainteresowany? Skontaktuj się, aby otrzymać informacje na temat tego, co musisz wiedzieć o współpracy. I umów się na pierwsze, bezpłatne spotkanie we Wrocławiu!


Dlaczego pierwsze spotkanie oferowane jest za darmo?

Bo musimy wiedzieć czy faktycznie chcemy ze sobą pracować. Przekonasz się czy jestem otwarty na Twoje uwagi oraz będziesz w stanie ocenić czy mamy szansę zbudować relację opartą na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Przekonasz się także, czy czujesz się komfortowo w moim towarzystwie.

* Spotkania zapoznawcze odbywają się we Wrocławiu, w terminie uzgodnionym przez obie strony.

Koszt i szczegóły (po pierwszym spotkaniu)

 • Czas współpracy: zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy lub projektowo

 • Liczba spotkań: maksymalnie 2 miesięcznie (lokalizacja: Wrocław) lub 4 rozmowy tel. w miesiącu

 • Koszt: 300 zł miesięcznie

 • Kontakt w dni robocze: e-mail, komunikator - wymiana zdań możliwa jest przez cały czas!

Zgłoś chęć współpracy (Pierwsze spotkanie za darmo!). Umów się na spotkanie zerowe – zapoznawcze i bezpłatne. Oceń czy chciałbyś ze mną współpracować. Wypełnij i wyślij swoje zgłoszenie: